KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15664231
*
nr 1566 4231
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, daterad -86, Nybroviken, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2023
kl 18:31:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 22:18:21
1
100 kr
25/9 10:17:47
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg östermalm
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Akvarell
nr 1566 4231
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, daterad -86, Nybroviken, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x26 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 22:18:21 | 1 | 100 kr |
| 25/9 10:17:47 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv vattenfärg östermalm
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



